A zapomeňte na to ve vlastním zájmu. Nemáme teď na mysli nevhodné obtěžování osob opačného (nebo stejného)pohlaví a problémy s tím spojené. Chceme vás varovat před větším rizikem úrazu, který si můžete přivodit při tomto počínání sami. Čeho se tedy vyvarovat, aby váš trénink byl nejen kvalitní a efektivní, ale i bezpečný?
Rozptylování
V posilovně se musíte soustředit na sebe a svůj výkon. Jen tak předejdete zbytečnému zranění. Posilovna není místo na flirtování a klábosení s kamarády o všem možném, jen aby jste oddálili práci, která vás zde čeká. Ostatní nechte být, mají taky svých starostí dost a i mobil nechte schovaný v šatně. Okolní svět tu hodinku počká. Myslete jen na vlastní cvičení.
Moc velká zátěž
Posilování je také testování sebe sama, ale nic se nemá přehánět. Pozor na přílišné nadšení při zjišťování svých limitů. Až když máte vybudovanou nějakou svalovou hmotu a celkově jste v dobré kondici, je možné zkoušet extrémně těžká závaží. Zranění při takovém špatně načasovaném testování bývají někdy opravdu dost ošklivá (poškozené svalové tkáně, problémy s klouby).
Závislost na strojích
Občas máme sklon řídit se při cvičení cvičebním plánem, který nám určuje stroj. Nechávejte se řídit především sami sebou a stroj považuje jen za dobrého pomocníka.
Experimentování
Když se naučíme určitá pravidla a dodržujeme je, je posilování zábavou. Pak můžeme zkoušet různé variace. Ale přílišné experimentování vám může přinést úraz. Jedná se především o spodní část zad, ramena a krk. Tato místa jsou náchylnější na zranění a špatně se hojí. Bezpečnější je tedy využívat osvědčené techniky cvičení.
Srovnávání
Určitá míra srovnávání se s ostatními v posilovně je přirozená. Je ale potřeba vědět, že ve své blízkosti uvidíte občas osobu, která je jaksi zdatnější než vy. Počítejte s tím a nenechte se takovou situací rozhodit ani demotivovat k dalšímu snažení. Máte jistě zase jiné přednosti.