Snad každý, kdo někdy byl v lese alespoň na houbách, potřeboval repelent, aby se uchránil před otravným hmyzem a klíšťaty. Lidé by si měli zapamatovat, že pokud se chystají do lesa, měli by být pečlivě vybaveni. Určitě by měli mít oblečení ze světlé látky, která je navíc hladká a hlavně dlouhé rukávy a nohávy.
Myslete na to, že byste si nikdy neměli sedat, lehat a ani chodit do vysoké trávy nebo křoví, pokud se chcete ubránit klíšťatům.
Určitě neuškodí ani to, když se jednou za čas podíváte, jestli po vás náhodou něco neleze.
Rozhodně je vhodné postříkat se repelentem ještě předtím, než vůbec vstoupíte do přírody.
Je ale na druhou stranu pravdou, že pokud je takové vedro, jaké v posledních letech bývá, asi se nikomu nechce navlékat a jít ještě navíc ve vyšších botách. Člověk se raději rozhodne riskovat a vyrazí jen v tričku a kraťasech.
Některé repelenty, které můžete nalézt na trhu, jsou tak silné, že nejsou vhodné pro lidskou pokožku. Člověku nezbývá tedy nic jiného, než si nějaký ten repelent vyrobit .
Možná si myslíte, že by repelent vlastní výroby nefungoval. To jste ale na velkém omylu. Právě že naopak. Navíc většinou vlastní výrobky jsou o mnoho lepší, než ty, které koupíte v obchodě.
Pro výrobu takového repelentu vám bohatě postačí 10 – 20g hřebíčku a 100ml vodky nebo lihu. Nesmíte ale zapomenout jej co dva až tři týdny pořádně protřepat. Tinktura by měla být zbarvená do hnědočervena.
Je možné pravidelně dolévat, abyste měli repelent stále při ruce. Do repelentu můžete použít i další ingredience, mezi které patří přírodní silice. Můžeme mezi ně zařadit například tymián, levanduli či muškát. Citrónová silice odpuzuje hlavně klíšťata.
Takových sprejů či repelentů proti hmyzu si můžete vyrobit opravdu velké množství. Rozhodně na internetu můžete sehnat spoustu receptů, takže neváhejte a chraňte se tím, že si nějaký ten repelent a odpuzovač hmyzu vyrobíte.
Uvidíte, že budete mít konečně klid od otravného hmyzu.