Jistě že dá. Nejde tak jen o lov za dobrého počasí, ale hlavně v případě kdy hrozí déšť či jiná nepohoda. Také přes letní horké dny by se jim mohl hodit. Ptáte se, o čem je řeč? O rybářských bivacích. A co je to ten rybářský bivak? Představte si praktický a ne tak úplně vzhledný stan. Je vysoký, mnohdy z jedné strany připomíná rozevřený deštník. Z druhé strany má poměrně veliká okénky, krytá síťovinou. Někdy má podlážku, jindy ne. Bývá v khaki barvě, nebo jiné, barvě, která mu umožní splynout s okolím a nebudit nepatřičnou pozornost.
Uvnitř jsou dvě i více lehátek, podle toho kolik lidí se vydalo na ryby společně a samozřejmě podle velikosti bivaku. Tak to je ono. Rybářům takový bivak poskytuje spoustu užitečných záležitostí. Jednak zde má diskrétní místo pro odpočinek. Nahodí udice, zapne si alarmy a může si jít v klidu a pokoji schrupnout. Když prší, má se kde rybář schovat a zůstat v suchu. Své pruty může pozorovat třeba přes ona velká okna. Když pálí sluníčko, poskytuje bivak tak vítaný stín. A v každém případě, je možné do tohoto stanu ukrýt osobní věci, potraviny, rybářské náčiní, které zrovna nepoužívá a další propriety.
U rybářských bivaků dbá výrobce na jejich výšku. Ta musí poskytovat pohodlný pohyb a umožnit zrychlený start k udicím, na kterých zrovna zabrala ryba. Kdyby měl bivak výšku turistického stany, rybář by se pravděpodobně při rychlém startu o něco přerazil.
U rybářských bivaků se hodně dbá právě na pohodlí. Vše je tak říkajíc s notnou dávkou rezervy. To umožňuje rybáři si nejen v pohodlí lehnout. A nelehá se na karimatku ležící na zemi, ale na skutečné, skládací a velice pohodlné lůžko. Z toho lůžka rybář může pozorovat pruty, nebo se také může dát do přípravy nějakého jídla. Stačí mu k tomu klasický, turistický vařič na plyn, nebo na benzín. A pořád přitom může po očku sledovat pruty. No není to paráda?