Jistě to znáte, ať máte různá elektrická zařízená sebevíce úsporná, pořád energie tvoří nemalou část rodinného rozpočtu. To máte úspornou ledničku, pračku, myčku, sušičku, televizi, rádio, svítíte LED zářivkami a pořád Váš účet míří do závratných výšin. Anebo jste znepokojeni stylem výroby elektřiny nejen u nás? Leží Vám uhelné elektrárny v žaludku? V tom případě si níže můžete přečíst o praktickém využití solárních panelů.
Solární panely
Solární panely jsou čím dál tím více rozšířené nejen ve stylu fotovoltaických elektráren (neplést se solárními!), ale také jako malé generátory napětí pro dům, na kterém jsou nainstalovány. Dnes tuto variantu využívá mnoho domů, nicméně to má jeden háček. Tyto panely jsou obvykle nasměrovány na jih. V tuto chvíli jsi, můžete říkat: “Ale vždyť je to tak správně, dosahuje se tím nejvyšší efektivity!“. A máte plnou pravdu! Tedy pokud na půdě k panelům přikoupíte akumulátory. Proč? Jižní strana je nejefektivnější, jelikož na ní svítí nejvíce slunce a největší výkon má v poledne, protože na panely svítí přímo slunce. Problém spočívá v tom, že spousta lidí je ve svém zaměstnání nebo ve škole. Takže právě Vám ČEZ tiše děkuje. Nejlepší elektřina je ta, která je zdarma!
A je ještě lepší, pokud jí můžete někomu pře prodat za standartní cenu! Není to krása? Na toto je nutné si dávat pozor, i když jsem nuce konstatovat, že plno lidí si tuto skutečnost neuvědomuje. Je jich dokonce tolik, že ČEZ dokonce počítá s výrobou těchto „malých elektráren“. Ne v tom smyslu, že se spoléhá na jejich výrobu, ale spíše při různých výjimečných situacích, jako je zatmění slunce a tak podobně. Tudíž je dobré, abyste při pořízení panelů přikoupili i akumulátory nebo nastavíte panely na takovou stranu, že v době, kdy na ně bude plně svítit slunce, budete doma, tedy, alespoň u většiny lidí, na západ.